Oturma izni / Belgeler / İkamet izni Sorgulama

İkamet izni Sorgulama

ikamet izni sorgulama

Türkiye’de ikamet etmek için yasal olarak yapmanız gereken ikamet izni başvurusu işleminiz sonucunda başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını kolaylıkla sorgulayabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Göç idaresi genel müdürlüğünün internet sayfasında bulunan sorgulama kısmından ikamet izni sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

İkamet izni başvurusu yaptınız ama sorgulamasını nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, altta bulunan başvuru türünüzü belirleyip size uyan seçenekte bulunan bağlantı üzerinden başvuru sorgulama ekranına geçiş yapıp, bilgileriniz ile sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

İkamet izni Sorgulaması

Başvuru sorgulama esnasında sizden istenilecek olan Başvuru no, Cep telefonu, E-posta adresi, Yabancı kimlik numarası ve “pasaport numarasını” doğru bir şekilde doldurulması gerekir.

İlk Kez ikamet izni başvurusu : Eğer ilk kez ikamet izni başvurusu yaptıysanız sorgulama işlemini bu bağlantıdan yapabilirsiniz.

İkamet izni uzatma başvurusu : İkamet izni uzatma başvurusu yaptıysanız bu bağlantı üzerinden başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

İkamet izni geçiş başvurusu : İkamet izni geçiş başvurusu yaptıysanız o zaman ikamet izni geçiş başvuru sonucunu kolaylıkla sistem üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İkamet izni Çeşitleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Öneriyoruz

Çalışma izni Danışmanlığı

Çalışma izni danışmanlığı terimi genel olarak Türkiye’de çalışarak geçimini sağlamayı amaçlayan yabancıların çalışma izni belgesini ...

2 Yorumlar

  1. Aliya Huseyinov

    Yeni ikamet izni için başvurdum ve sonuç bekliyorum. Yalnız bu sorgulamayı nasıl yapacağım? ben mi yanlış yanılıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir