Oturma izni / Belgeler / İkamet izni Sorgulama

İkamet izni Sorgulama

ikamet izni sorgulama

Türkiye’de ikamet etmek için yasal olarak yapmanız gereken ikamet izni başvurusu işleminiz sonucunda başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını kolaylıkla sorgulayabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Göç idaresi genel müdürlüğünün internet sayfasında bulunan sorgulama kısmından ikamet izni sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

İkamet izni başvurusu yaptınız ama sorgulamasını nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, altta bulunan başvuru türünüzü belirleyip size uyan seçenekte bulunan bağlantı üzerinden başvuru sorgulama ekranına geçiş yapıp, bilgileriniz ile sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

İkamet izni Sorgulaması

Başvuru sorgulama esnasında sizden istenilecek olan Başvuru no, Cep telefonu, E-posta adresi, Yabancı kimlik numarası ve “pasaport numarasını” doğru bir şekilde doldurulması gerekir.

İlk Kez ikamet izni başvurusu : Eğer ilk kez ikamet izni başvurusu yaptıysanız sorgulama işlemini bu bağlantıdan yapabilirsiniz.

İkamet izni uzatma başvurusu : İkamet izni uzatma başvurusu yaptıysanız bu bağlantı üzerinden başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

İkamet izni geçiş başvurusu : İkamet izni geçiş başvurusu yaptıysanız o zaman ikamet izni geçiş başvuru sonucunu kolaylıkla sistem üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İkamet izni Çeşitleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Öneriyoruz

Oturma izni Danışmanlığı Firmaları

Uyruk olarak T.C. vatandaşı olmayan kişilerin, ülkede oturum edebilmeleri için Türkiye Cumhuriyeti devleti yasaları ile ...

20 Yorumlar

 1. Aliya Huseyinov

  Yeni ikamet izni için başvurdum ve sonuç bekliyorum. Yalnız bu sorgulamayı nasıl yapacağım? ben mi yanlış yanılıyorum.

 2. Faydalı bir yazı olmuş ikamet izni sorgulaması yapılacak alanı aramama rağmen bir türlü bulamamıştım. İlk kez oturum izni başvurusu yapmıştık ve onun sonucunu bilmiyordum sorgulama sayfasından sonucuna erişim sağlayabildim. İkamet izni sorgulama makaleniz için teşekkür ederim.

 3. Oturum izni sorgulama yapılabilmesi için sorgulama işleminin nasıl olacağının belirlenmesi gerekir. Yabancı ilk defa mı başvuru yapıyor veya süre uzatma işlemi mi yapıyor bunların belirlenmesi ve buna göre sorgulama ekranından işlem yapılması gerekir. Göç idaresinin sayfasından da bu işlem yapılabilmesi mümkündür.

 4. Uluğbek Raxmonov

  Oturma ızın ıçın başvuruda bulunduk kebabı gelmadı

 5. Uluğbek Raxmonov

  Oturma ızın ıçın başvuruda bulunduk kebabı gelmadı yardımcı olurmusunız

 6. Ikamet izn icin basvuri yapildi 3 ay oldu sonuc gelmiyor yardamci olurmisiniz

 7. ıkamet iznim ciktimi acaba lütfen soleyebılırmısız

 8. Oğlumun oturum teskarisini göremiyorum bana yardemçi olurmusunuz

 9. Benim ikahmet izni ne durumba

 10. Ben uzbekistan vatandaşim Türkiye’de üç sanadır kalıyorum birtane çocuk düğüm yaptım gecan ay çocuğum türk kimlik kartı aldı benim ikamet tarih zaman bitiyor çocuk kimlik kartı üstünde kalabilir miyim Türkiye’de ikamet yapmadan

 11. Kayıt bulunamadı diye yazıyor sorguladığim zaman anlamadım 17 gün önce yabancı şubeye teslim etmiştim

 12. Mart ayında uzun dönem ikamet için başvurduk.Eşim ve oğlumun ikametleri Ağustos ayında geldi ama benimkinden daha bir sonuç çıkmadı

 13. Aile oturma izni basvurusu yaptim 3 ay oldu daha hic bir bilgi gelmedi sorgulamaya girdigimde ise oturma izni basvurunuz değerlendirme aşamasında yaziyor….Bu durumda ne yapmam gerekiyor…

 14. Yabanci ogrenci yim ikamet basvuru yaptim 2 ay oldu haber galmedi daha lutfen ogrenci kimlik almam gerekiyor yardimci olurmusunuz

 15. 3 ay oldu. Ama ne red nede olumlu cevap gelmedi. Bunu nsil sorgulayabulurim

 16. Bawvuru sonucu haqqda bilmek isterdim

 17. Merhaba.Uzun dönem ikamet izin başvurmustuk.1.5 sene gećti hala bir cevap gelmesi.Acaba nerden sorgula biliriz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir