Oturma izni Danışmanlığı Firmaları

oturma-izni-danismanligi-firmalari

Uyruk olarak T.C. vatandaşı olmayan kişilerin, ülkede oturum edebilmeleri için Türkiye Cumhuriyeti devleti yasaları ile belli olan yabancının oturum izni alması konularına itina gösterip gereken belgeleri yasal olarak belirlenen zaman aralığında temin etmesi gerekir.

Yabancı Türkiye toprakları yani hudut çizgisi içerisine giriş yaptığı andan itibaren otuz gün tamamlanmadan ikamet tezkeresini temin etmesi gerekir. Böylelikle yabancı Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre hareket etmiş olur ve daha rahat bir yaşam sağlar.

Yabancı çalışmak istiyorsa izinler alınmalı!

İkamet edecek olan yabancının çalışmak gibi bir amaç benimsemesi neticesinde ise yabancının çalışma izninin yaptırılması gerekir. Yabancı işçi çalıştıracak olan firma veya kurum, yabancının izinleri için gerekli belgelerinin temin edilmesini sağlayarak başvuru sürecini hızlı bir şekilde başlatması gerekir.

Oturma izni Danışmanlığı Firmaları Hangileridir?

Üst kısımda anlattığımız üzere yabancının ikamet edebilmesi için hukuki bir zorunluluk olan yabancı oturum izni alınması şart koşulmuştur. İkamet belgesinin teminini sağlama konusunda danışmanlık firmalarından danışmanlık ve iş takibi gibi hizmetler alabilmeniz mümkün. Bunun için danışmanlık firmasına yetki vermeniz yeterli olacağı gibi sizden istenilecek gereken evrak/belgeleri temin etmeniz gerekecektir. Ancak bu şekilde başvurularınız olumlu bir şekilde yapılabilecektir.

Yabancılara bu konuda danışmanlık ve iş takibi sunan firmaların başında vural danışmanlık gelmektedir. İstanbul Kağıthane’de Nef rezidans’ta sizlere kurumsal hizmet veren bu firma’yı ziyaret ederek bir kahvesini içmeye ne dersiniz? Siz sadece yapacağınız işinize kendinizi adapte edin geriye kalan izinlerinizi oturma izni danışmanlık firması temin etsin.

Bir önceki yazımız olan Çalışma izni Danışmanlığı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir